Kuruluş Amaçlarımız

Çocuk ve genç ruh sağlığı alanında; bilimsel kanıt temelli, şeffaf ve etik yaklaşımlarla kurgulanmış multidisipliner hizmet sunmayı hedeflemekteyiz.

Mentalica Akademi 2016 yılından itibaren farklı branşlardaki uzman ve akademisyenlerden oluşan dinamik kadrosu ile çocuk ve genç ruh sağlığı alanında hizmet sunmaktadır. Bugün, İstanbul’da Maltepe ve Levent kliniklerimizde faaliyet göstermekteyiz.

Mentalica ekibi olarak çocuk ve gençlerin ruh sağlığı alanındaki ihtiyaçlarını bütüncül şekilde belirleyerek; nörogelişimsel değerlendirme, tedavi, terapi, danışmanlık ve koruyucu ruh sağlığı hizmetlerini aynı çatı altında sunmaya çalışıyoruz. Kliniklerimizde sunulan tüm hizmetler kanıta dayalı ve çerçeveleri net olarak çizilmiş hizmetlerdir. Çalışmalarımız; iş birliği içinde yürütülmekte, grup süpervizyonu ve kurum içi mesleki eğitimlerle desteklenmektedir.

Ruh sağlığı alanında toplum bilincine katkı sağlamak temel amaçlarımızdan birini oluşturmaktadır. Bu çerçevede; toplumu bilgilendirmeye, çocuk, genç ve ailelerin ruh sağlığı alanındaki soru ve ihtiyaçlarına karşılık vermeye yönelik olarak sosyal medya kanallarımızda çalışmalarımızı yayımlamakta ve projelerimizi sürdürmekteyiz.