2016 yılında yüzde yüz başarı bursuyla girdiği Doğuş Üniversitesi Psikoloji (İng) bölümünden onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Lisans hayatı boyunca; Kadıköy Belediyesi Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi ve Yorum Psikolojik Danışmanlık Merkezi başta olmak üzere çeşitli ilkokul ve anaokullarında gönüllü olarak klinik gözlem ve değerlendirmeler yapmıştır. Ayrıca, Bir Dilek Tut Derneği öncülüğünde sosyal sorumluluk projelerinde yer almış, yarı zamanlı olarak dört yıl süreyle bir organizasyon firmasında çalışmıştır.

Lisans eğitimini bitirir bitirmez başarı bursuyla girdiği FMV Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanını almaya hak kazanmıştır. Yüksek Lisansını “Yetişkinlerde Sosyal Medya Kullanımı ve Depresyon Arasındaki İlişkiye Dair Literatürün İncelenmesi” konulu projesiyle tamamlamıştır. Klinik Uygulama stajını Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi psikiyatri yataklı servisinde yapmış ve hastane bünyesindeki hastalar için düzenlenen etkinlerde yer almıştır. Ayrıca, Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde danışan takip etmiş, Yrd. Doç. Dr. Rukiye Hayran’dan yetişkin bireylere yönelik süpervizyon almıştır.

Lisans ve Yüksek Lisans sürecinde yetişkin bireylere ve çocuklara yönelik testlerin uygulaması ve yorumlaması üzerine pek çok eğitim almıştır. Ayrıca, Doç. Dr. Serap Özer tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi Sertifika Programı’na katılmıştır. Halen çocuk, ergen ve yetişkin bireylere yönelik bireysel süpervizyon sürecini sürdürmektedir.

Şu an, yarı zamanlı olarak Mavi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Kliniği’nde çocuklara yönelik çalışmalarına devam etmektedir. Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımıyla çalışmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

UYGULADIĞI TESTLER:

Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV (WÇZÖ-IV)

Cognitive Assesment System (CAS)

Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Peabody Resim Kelime Tanıma Testi

Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi

Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)

Benton Görsel Bellek Testi

Standardize Mini Mental Testi

Alexander Pratik Yetenek Testi

Duygu Durumu Ölçekleri